P2015:2 Gribbylund

Välkomna till lag P2015:2 Gribbylund
För frågor eller önskemål om deltagande vänligen kontakta Täby FK kansli eller för anmälan gå in på "Bli medlem". Är du spelare i laget vänligen ta kontakt direkt med tränarna.
Skills Camp på höstlovet!
18 sep
Stadium erbjudande
18 sep
Höstårsmöte 7 december 2023
11 sep
Täby Bollek start 1 okt - Fulltecknad
11 sep
Välkomna till lag P2015:2 Gribbylund
För frågor eller önskemål om deltagande vänligen kontakta Täby FK kansli eller för anmälan gå in på "Bli medlem". Är du spelare i laget vänligen ta kontakt direkt med tränarna.
23 aug, 19:19 0 kommentarer
Hej på er alla fotbollsföräldrar,
Nu har vi äntligen fått hem våra matchställ inför höstens alla matcher!
Matchstället består av tre delar;
- Matchtröja (ink individuell för målvakt)
- Shorts
- Strumpor
Såsom det kommer att fungera är enligt följande;
- Matchtröja; Delas ut i samband med varje match av ledarna. Efter varje avslutad match lämnas tröjan (innan hemgång) tillbaka till ledarna för tvätt inför nästa match.
- Strumpor/shorts; Dessa kommer alla spelare få mot avgift av dem 150 SEK som aviserats innan sommaren. Dvs det är upp till var och en av spelarna att ta på sig strumpor, samt shorts, inför varje match man avser att delta i (glöm ej anmäla i app om man vill delta!). Observera att fullt ställ är obligatoriskt för att delta.
Strumpor och shorts kommer att börja delas ut i samband med morgondagens träning (24/08/23). Vänligen ta kontakt med någon av tränarna för utdelning. De kommer även att finnas tillgängliga i samband med match fram tills dess att samtliga spelare mottagit sitt ställ.
Då vi har ett antal spelare som ännu ej betalat så går det bra att swisha till 0706849190 (Andreas Wiberg, Lag 22) kom då ihåg att inkludera ert barns namn som meddelande för er swish om totalt 150 SEK. Skulle det, oavsett anledning, ej finnas möjlighet till att betala för stället, vänligen kontakta Andreas på numret enligt ovan. Är man efter sommarens uppehåll osäker på om man tidigare swishat kan man även då kontakta ledarteamet som kan bekräfta status.
Med det sagt vill vi i ledarteamet säga att det är fantastiskt roligt att vara igång med fotbollen igen efter sommaren och ser fram emot en höst fylld av fotboll med era fantastiska barn!
Allt gott,
Ledarna P2015:2 Gribbylund
10 maj, 10:52 0 kommentarer
Hej
Härligt att äntligen få spela i vårvärme!
Ingen träning 6 juni pga röd dag.
Sista träningstillfällen för terminen är den 15 juni.
Vi önskar att alla föräldrar och övriga familjemedlemmar står på motsatt sida planen vid matcher. Detta då vi upplever en oro hos barnen när det blir för många personer vid laget och avbytarna. Spelarna får även svårare att koncentrera sig på spelet och det kan bli rörigt vid byten. Tack för er förståelse!
19 apr, 13:39 0 kommentarer
Hej,
Vi har nu fått info från Stadium att leveransen av våra beställda matchkläder kommer först om 5-7 veckor. Det innebär att vi behöver lösa det på egen hand fram tills dess. Klä era barn inför match enligt nedan:
Det är även ok att ha underställ under samt vantar och mössa vid kallare temperaturer.
Vi håller nu tummarna för att leveransen anländer så fort som möjligt.
14 apr, 08:13 0 kommentarer
Hej!
Ljuset är tillbaka, våren är på intåg och vi närmar oss den första matchen i Sanktan. Ska bli roligt att följa barnen! Första utomhusträningen är även nu på tisdag.
Vi har beställt matchtröjor, matchshorts samt övrig utrustning som behövs till matcherna och hoppas att det hinner anlända i tid. Om inte informerar vi er om vad era barn istället då ska klä sig i till match fram tills allt är på plats.
Det vi inte med befintlig budget lyckats beställa är matchstrumpor. Vi behöver därför att alla sätter in 150 kr per barn på vårt lagkonto för inköp av dessa. Dessa pengar behöver vara oss tillhanda senast tisdag 18/4 så att vi kan lägga beställningen så snart som möjligt. Konto: Handelsbanken, clearnr: 6117 kontonr: 668 308 818. Märk din betalning med barnets för- och efternamn. Tack!
Övrig utrustning till matcherna som barnen själva behöver ta med sig är fotbollsskor, benskydd samt en vattenflaska märkt med barnets namn.
Ha nu en trevlig helg i det fina vädret! Tveka inte att höra av er vid ev. frågor.
27 mar, 17:13 0 kommentarer
Hej!
Nu ligger matchprogrammet ute i kalendern för St Erikscupen. Som ni ser står det lag 21 och lag 22. Det är våra lag för Gribbylund P:2015. Nedan ser laguppställningen ut.
Lag 21:
Aston
Oliver
Albin
Daniel M
Emil
Daniel K
Gustave
Dion
Joseph
Maximilian
Melvin HR
Oscar
Viktor
Elliot K
Lagledare: Fredrik, Mansour, Frank och Mahmoud
Lag 22:
Frank
George
Kiyam
Isac
Noah
Walid
William A
Jack
Melvin V
Leon
Arvid
Louie
Elliot S
Lagledare: Andreas, Daniel och Jimmy
Inför varje match kommer det att gå ut kallelser till spelare i respektive lag. Det är viktigt att ni svarar på dessa kallelser så snart ni kan.
Samling sker 30 min innan varje match vid den fotbollsplan där matchen ska spelas. Plats ser ni i kalendern.
Hör av er vid frågor.
Tor 5/10
17:30-18:45 |
Träning
Ängsholmsparken naturgräs |
Tis 10/10
17:00-18:15 |
Träning
Gribbylundsplanen konstgräsplan |
Tor 12/10
17:30-18:45 |
Träning
Ängsholmsparken naturgräs |
Tis 17/10
17:00-18:15 |
Träning
Gribbylundsplanen konstgräsplan |
Tor 19/10
17:30-18:45 |
Träning
Ängsholmsparken naturgräs |
Lör 21/10
09:00-19:00 |
Effektiv Cup - ny info!
Näsbydals IP |